1995 Yılında Uslu Oto Kuruldu.

Uslu Oto Tamir Hizmetlerine 1995 Yılında 1982 Yılından Beri Oto Tamircilik Mesleğini İcra Eden Ergün Uslu Tarafından Kurulmuştur.

Neler Basardik?

1995 Yılında Kurulan Uslu Oto Tamir Kısa Sürede Sanayisi Yeni Gelişmekte Olan Marmariste , Avrupa Araç Onarımı ve Yedek parça tedariğine başladı. yolda kalan araçlara tamir hizmeti yola yardım ve lastik değişimi gibi hizmetlerde veren uslu oto daha sonra 1997 yılında marmarise, ilk kayar kasa sıfır km araçla hizmet vermeye başlayıp. 70 li yılların teknolojisi ıle oto taşıma aracı kullanılan marmariste devrim niteliğinde yenilik getirmiştir. araç taşımada kolaylığın seriliğin yanında Sigorta Şirketlerine ve Dünyanın Global Taşıma ve Yol Yardım Kurtarma Gruplarınada Oto Kurtarma Hizmeti Vermiştir. ve Bugün Hala Anlaşmalı Taşımacılık Hizmetimiz Devam Etmektedir. Bunun Yanısıra 90 lı Yılların Sonunda Marmariste Turizmin Gelişmesi ile Birlikte Oluşan Lüzum Üzerine Jeneratör Para Kasası Tekne Golf Araçları vs Taşımacılığı Hizmetleri Amacıyla Arac Filosunu Genişletmiştir. Marmariste Oto Kurtarma Denildiğinde 27 Yıldır Hizmetinizde

Periyodik Bakım Neden Önemli?
Periyodik bakımların amacı; araç performansını olabildiğince en iyi durumda muhafaza etmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmak, aracın kanuni düzenlemelere uygun olarak çalışmasını ve herkes için güvenli bir yolculuk olmasını sağlamaktır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile araçların uzun ömürlü olması, yakıt ekonomisi sağlanması ve daha güvenli çalışması ile ilgili tüm kontroller profesyonellerce yapılmaktadır.

Periyodik Bakım Ne Sıklıkta Yapılmalı?
Araçların bakım periyotları
, üretici firmaların belirlediği zamanlarda (genelde 1 yıl) veya belirlediği periyotlarda (10.000-15.000 km, 20.000-30.000 km, 30.000/45.000 gibi) yapılır. Bu bakım periyotlarında araçlardaki sıvıların, filtrelerin, ayarların ve mekanik parçaların bakımları, kontrolleri, ayarları ve değişimleri yapılır.

Periyodik Bakım neleri kapsar?

 • Motor Yağı Ve Yağ Filtresi Değişimi
  Araç motorunun çalışması sırasında kaynaklanan ısı değişimlerinden ve sürtünmeden kaynaklı aşınmalardan dolayı araç motoru bir süre sonra arızalanabilir. Periyodik bakımda motor yağı yenilenir ve yağ filtresi temizliği yapılır.

 • Hava Filtresi Kontrolü ve Değişimi
  Hava filtreleri motorun yanma odasına girer ve temizliği önemlidir. Hava filtrelerinde biriken atıkların motora ulaşmaması açısından temizlenmelidir.

 • Klima Polen Filtresi Değişimi ve Kontrolü
  Klimaların polen filtreleri kontrol edilir ve gerekli durumlarda değişimleri yapılır. Klima polen filtresi değişimi sürücülerin ve yolcuların sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 • Yakıt Filtresi Kontrolü ve Değişimi
  Yakıt içerisinde yer alan istenmeyen parçalar aracın sürüş konforunu düşürür aynı zamanda insan sağlığı açısından da olumsuz sonuçlar içerir. Bu nedenle yakıt filtrelerinin kontrol ve değişimi periyodik bakım sırasında yapılmaktadır.

 • Motor Bakımı Ve Kontrolü
  Motor aracın en önemli parçasıdır. Aracın performansını üst düzeye taşıyacak olan motorun tüm parçalarının bakım ve kontrolü aynı zamanda sürüş güvenliği açısından da önemlidir.

 • Sıvıların Kontrolü
  Aracın hidrolik sistemleri, antifriz ve motor yağı olmak üzere aracın performans ve güvenliğini etkileyecek tüm sıvılar detaylı olarak incelenir ve yenilenir.

 • Fren Sistemi Bakımı
  Frenler aracın güvenliğinden sorumlu en önemli parçalarıdır. Periyodik bakım sırasında fren balataları, hidrolik ve fren boruları (hortumları ) olmak üzere tüm fren sistemi unsurlar kontrol edilir ve bakımı yapılır.

 • Far Ayarı Ve Aydınlatmaların Kontrolü
  Güvenli bir sürüş için aracın en önemli sistemlerinden bir diğeri far ve aydınlatmalardır. Sürücülerin güvenliği açısından bu sistemlerin iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak gerekir. Bu nedenle periyodik bakım sırasında tüm far ve aydınlatmanın doğru ayarlarda olup olmadığı kontrol edilerek gerekli ayarlamalar yapılır.